Odeszła Stanisława Celińska

Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o odejściu do Pana wybitnej polskiej aktorki Stanisławy Celińskiej. Jej występ w katedrze poznańskiej tak wspominam w mojej książce „VERBA SACRA – Wrócić do Słowa”:

W 2007 roku Dzień Papieski uczciliśmy fragmentami Księgi Życia św. Teresy od Jezusa w wykonaniu Stanisławy Celińskiej. Pamiętam, że z przygotowaniem tej prezentacji trochę przygód było. Najpierw serduszko aktorki miało jakieś problemy, więc niezwłocznie zamówiłem modlitwy u Sióstr Karmelitanek. Poskutkowało – Pani Stasia dostała potem takiej energii, że wypędziła z katedry fotografa natrętnie trzaskającego aparatem. Ludzi przyszło pełno, niektórzy w jakichś zakamarkach. A na koniec z promieniejąca radością i zadowoleniem aktorką, że dała radę, pojechaliśmy do karmelu z podziękowaniem za wsparcie modlitewne.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie !